Více než 60 zájemců se sešlo v žamberském areálu firmy Šmídl, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli pocit řídit kamion. První ročník netradiční akce s názvem Den otevřených volantů přiblížil práci profesionálního řidiče široké veřejnosti.

Velký volant a automatické řízení. Možnost usednout do kabiny moderního kamionu a krátce se projet přilákala navzdory deštivému počasí desítky lidí. Většina z nich řidičské oprávnění pro řízení kamionu neměla, vyzkoušet si tak mohli jen krátkou jízdu v uzavřeném areálu logistické firmy Šmídl.

Zvýšený “posez” a výhled z kabiny byl nevšedním zážitkem pro každého, kdo za doprovodu zkušeného trenéra ekonomické jízdy usedl za volant. I přes počáteční nervozitu mnohých adeptů neměl nikdo s projetím krátké trasy problém. “Řidiči osobních vozidel jsou často překvapeni, jak lehce se otáčí volantem nebo jak moderně je kamion vybaven. Vývoj nákladních automobilů jde ruku v ruce s vývojem těch osobních: Mezi novým a třeba 10 let starým vozem je obrovský rozdíl, ať už v bezpečnosti, nebo třeba jízdním komfortu,” vysvětluje Michal Kuvik, trenér firmy Šmídl. Ta se přitom dlouhodobě chlubí nejmodernějším vozovým parkem mezi dopravci. “Průměrné stáří našich kamionů je dva roky a všechna splňují emisní normu EURO 6. Kupujeme výhradně nová a ekologická auta, což nám umožňuje ušetřit na zvýhodněnému mýtu a snížené spotřebě. Tyto peníze naopak přidáváme na platy řidičům,” dodal Kuvik.

Přesto, že firma událost propagovala zejména v regionu, vyzkoušet si řízení kamiony přijeli zájemci i z Ostravy. “Zájem nás mile překvapil, protože situace na trhu je spíše opačná a řidičů je dlouhodobě nedostatek. Většina účastníků akce o práci řidiče vážně uvažuje, tak věříme, že se k nám po získání příslušného řidičského oprávnění znovu vrátí,” vysvětluje Martina Šmídlová, obchodní a personální společnosti Šmídl a dodává: “První praxi mohou získat přímo u nás jízdou v zácviku se zkušenějším řidičem.” Práce řidiče kamionu patří k profesím s nejrychleji rostoucí průměrnou mzdou, která se podle dopravců pohybuje mezi 40 a 50 tisíci korun.

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]