Podnikatelský úspěch firmy Šmídl se začal psát 14. června 1990. Během třiceti let svého působení v dopravě a logistice dokázal Vladimír Šmídl rozšířit své podnikání z jedné dodávky a kanceláře v kuchyni rodinného domu až k holdingu s více než dvoumiliardovým obratem.

Začátky podnikání Vladimíra Šmídla byly skromné, jelikož začínal prakticky od nuly a veškerý majetek nezbytný k podnikání pořizoval z vlastních úspor. Dopravu a logistiku si ze začátku zajišťoval sám a teprve po dvou letech si mohl dovolit první řidiče. „Můj sen byl, že jednou budu mít padesát kamionů. Nikdy by mě nenapadlo, že toto číslo jednou zdesetinásobím,“ vzpomíná dnes Vladimír Šmídl.

V devadesátých letech firma Šmídl stabilně rostla a veškeré výdělky investovala zpět do svého podnikání. V roce 1999 díky tomu mohla být dokončena stavba nového truckcentra v Žamberku, kde holding sídlí dodnes. Po roce 2005 začala firma Šmídl kupovat jiné dopravní společnosti a díky tomu rozšiřovat portfolio nabízených služeb. V roce 2009 byl zahájen provoz moderního Logistického centra ve Vysokém Mýtě a Šmídl díky němu mohl začít nabízet svým zákazníkům komplexní logistické služby. O rok později provozovala firma Šmídl již 200 vozidel, díky kterým dokázala ročně realizovat 13 tisíc přeprav.

Velký skok nastal v roce 2017, kdy do firmy vstoupila NIKA Logistics, čímž se velikost holdingu prakticky zdvojnásobila, a to jak v počtu zaměstnanců, tak vozidel i obratu. Došlo také k zásadnímu rozšíření portfolia nabízených služeb a to o segment stavebních a demoličních prací, speciálních přeprav a transportu sypkých hmot.

Přes všechny tyto změny je Holding Šmídl stále rodinnou firmou bez zahraničního kapitálu a nadále zůstává věrný své vizi, že k úspěchu vede pouze poctivá a usilovná práce.

Díky tomu, že Šmídl dlouhodobě investuje své zisky zpět do firmy, disponuje moderním a ekologickým vozovým parkem s provozně úspornými tahači. Společně s využíváním inovativních technologií a profesionálním přístupem k zákazníkům pomohl holdingu dosáhnout pozice největšího českého dopravce na trhu.

Vladimíra Šmídla podporuje od roku 2002 v podnikání jeho dcera Martina. V roce 2011 se do vedení holdingu zapojil také Radek Odstrčil, který vykonává pozici generálního ředitele. „Chtěl bych jim oběma poděkovat, a nejen jim. To, kde jsme po těch třiceti letech, je společný úspěch všech zaměstnanců. Samozřejmě děkuji i našim obchodním partnerům a zákazníkům, bez jejichž důvěry bychom nemohli uspět,“ uzavírá Vladimír Šmídl.


Majitelé holdingu Šmídl

                                       
Areál Logistického centra ve Vysokém Mýtě

Další novinky

Umění pohybu 01/24

28. 6. 2024|

Další vydání Umění pohybu je již na světě. Pojďte se společně s námi ohlédnout za [...]

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]