V prosinci jsme opět po roce vyrazili dělat radost dětem. Protože jsme chtěli udělat radost dětem i v okolí sídla NIKY, obdarovali jsme v letošním roce hned 6 institucí. Tomu odpovídal i vyšší počet dárečků: Ve firmě Šmídl se jich zabalilo více než tisíc!

  Radost a dárky jsme přivezli do stacionářů v Ústí nad Orlicí a Vysokém Mýtě, občanského sdružení Cesta pro rodinu v Žamberku a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Naděje v Litomyšli, nově pak do azylového domu v Chrudimi a do nízkoprahového zařízení v Hrochově Týnci.

  Vedle nových zastávek bylo další velkou změnou pro letošní rok nové sestavení vánočního kamionu. Tahač byl tradičně v barvách Šmídlu, ale nově jsme připojili návěs NIKA. Jak můžete vidět na fotkách, vše k sobě krásně ladilo. Ještě důležitější ale bylo doručení nákladů dárků a bohatý doprovodný program.

  Ve třech dnech (11. až 13. prosince) jsme navštívili šest institucí, kde děti a klienti nemají tolik štěstí a prostředků, aby mohli pod stromečkem najít vysněný dárek. V pátek 21. prosince ještě obdarovali děti v Orlickoústecké nemocnici, které musí ve většině případů čekat na Ježíška na nemocničním lůžku.

  Při každé zastávce bylo znát napětí přítomných už při příjezdu vánočně ozdobeného kamionu. To ale po zastavení rychle zmizelo. V návěsu byli hudebníci a Ježíškovi pomocníci, kteří přinesli do mrazivého období Vánoc sváteční atmosféru. Nechyběl ani svatý Josef s Marií a jejich čerstvě narozeným Ježíškem v jesličkách na slámě.  Po několika koledách nastala chvíle, na kterou děti čekaly nejvíce – předávání dárků. Jakmile Josef s Marií předali balíček se jménem, byla na všech přítomných patrná radost a zvědavost, co se pod vánočním papírem skrývá. Rozzářený dětský úsměv byl pro nás všechny tím nejlepším dárkem, který jsme si mohli přát.

  Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, ať už finančně, materiálně, nebo strávili hodiny balením dárků. Za úsměv, který se na dětských tvářích objevil, to vše rozhodně stálo!

Fotogalerie bude co nejdříve přidána.

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]