Nezadržitelně se blíží. 8. ročník Rallye Šmídl, který se bude konat v sobotu 27. dubna 2019. V letošním roce se nebude startovat v Žamberku, tak jak tomu bylo každý rok, ale v Ústí nad Orlicí. Zázemí soutěže bude zajištěno v dílnách střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí – Hylvátech.

I v letošním roce proběhne tato tradiční událost organizovaná firmou Šmídl společně s městem Žamberk a organizací Animo Žamberk (volnočasové aktivity nejen pro děti a mládež).

Rallye Šmídl není soutěží o rychlosti, ale především o orientaci v mapě, znalosti silničních předpisů, někdy i o smyslu pro humor, ale hlavně o zábavě a dni stráveném s rodinou či přáteli při společném plnění soutěžních aktivit.

Jedná se o akci na podporu bezpečnosti silničního provozu. Účastníci podstoupí dopravní testy, možná jim i bude změřena rychlost a některé otázky budou právě z oblasti bezpečnosti nejen na silnicích. Soutěží se v kategoriích Family, Hobby a Shell Cup.

Součástí trasy jsou vědomostní stanoviště a návštěva zajímavých míst. Atraktivní disciplínou, hlavně tedy pro diváky, je pak jízda zručnosti. Ta se uskuteční v prostoru školních dílen.

Letošním tématem je „Auto – Moto“, proto se opět můžete těšit na mnoho zajímavých úkolů pro dospělé a pro děti právě z této oblasti.

Přihlášku na soutěž naleznete zde.

V 15 hodin odstartuje program pro veřejnost.

Pokud se nechcete aktivně zapojit a s osobním vozidlem soutěžit, odpolední program je přesně pro Vás. V areálu firmy Šmídl Žamberk proběhne zábavné odpoledne pro širokou veřejnost spojené se spoustou zábavy. Připravena je řada vystoupení, soutěží, ale i prohlídka firmy. Přislíbeno je také představení nového vozu Škoda Scala, která bude oficiálně uvedena jen tři dny před Rallye Šmídl!

Akce se koná za každého počasí, vstupné na Soutěžní odpoledne je zdarma.

A3-list

 

 

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]