Firma Šmídl se snaží podporovat mimo jiné i dobrovolné spolky. Rozhodli jsme se přispět SDH Svítkov finančním darem na nákup nového vozíku na záchranářský člun. Na otázky odpovídal starosta SDH Jiří Chmelík.

sdh svitkov

 

 

Kdy bylo založeno Vaše SDH?

Původní Hasičský sbor Svítkov byl založen v roce 1886 a Hasičský sbor Popkovice v roce 1913. Sbory působily v oblasti požární ochrany a společenského života na území tehdejších samostatných obcí. Oba sbory samozřejmě působily v požární ochraně v širokém okolí a nejednou byly nápomocny u požáru v rafinerii Fantových závodu, nyní Paramo a.s. Pardubice. Nynější Sbor dobrovolných hasičů Svítkov – Popkovice byl obnoven na začátku roku 201 3 a navazuje na historii těchto dvou sboru. V současnosti sídlí ve vypůjčených prostorech od Letiště Pardubice a materiálové vybavení sboru již téměř odpovídá JSDH typu JPO III.

Co Vaše SDH zajištuje?

Náš SDH velice úzce spolupracuje s městem Pardubice a jeho některými městskými obvody. Každoročně náš sbor pořádá řadu společenských akcí jako např. Hasičský ples, Den IZS – pálení čarodějnic, Posvícení, Lampionový průvod a Mikulášskou s rozsvícením stromečku. Náš sbor také spolupracuje při zajištění požární ochrany při konání sportovních a kulturních akcí na území města Pardubic (hokej, fotbal, Vinařský půlmaratón, Aviatická pout atd.) Dále prezentuje prevenci požární ochrany v rámci společenských, populárně naučných a firemních akcích.

Kolik členů má Vaše SDH a v jakém jste zařazení?

K dnešnímu dni máme 30 dospělých clenu a 15 dětí. Všichni se dle svých možností snaží pomáhat při všech akcích různého typu. 1 2 členů je zařazeno v JSDH MO Pardubice. Jednotka je typu JPO V. Je vybavena cisternou Liaz 1 01 CAS 25, která je zapůjčena městskému obvodu od SPŠCH Pardubice a celou řadou ostatních věcných prostředku požární ochrany. Se současným vybavením již reálně zvažujeme o přechodu do kategorie JPO III.

Závěrečné slovo starosty SDH Svítkov-Popkovice Jiřího Chmelíka

Závěrem bych chtěl podekovat společnosti Šmídl s.r.o. za její přínos v oblasti požární ochrany tím, že se aktivně podílí a přispívá na nákup vybavení pro hasiče. Věřím, že tato aktivní a odpovědná politika přispívá k celkovému zkvalitnění života nás všech. Dále bych rád nabídl svou pomoc při řešení mimořádných událostí, které se mohou vždy nečekané vyskytnout, když to nejméně cekáme. Na závěr bych rád popřál společnosti Šmídl s.r.o. mnoho šťastných kilometrů.

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]