V září roku 2017 se Holding Šmídl rozrostl o dopravní firmu NIKA Logistics, a.s. Od spojení dvou největších logistických firem ve východních Čechách uplynulo pět let a oběma značkám se pod společným vedením daří. 

Kamiony Holdingu Šmídl tak již pět let potkáváme na silnicích v modré a červeno-bílé kombinaci. Přestože měla firma Šmídl za sebou již několik menších akvizic, rozhodla se v případě NIKA Logistics pro zachování značky. „Vedla nás k tomu především velikost NIKY a také její dobrá pověst. Zákazníci NIKY tak žádnou změnu nezaznamenali, mohli si jen všimnout, že k nim řidiči začali jezdit v novějších autech,“ vzpomíná Martina Šmídlová, jednatelka Holdingu Šmídl.   

Koupě NIKY byla pro Šmídl výhodná zejména díky rozšíření portfolia o novou vozovou techniku a s tím související rozvoj služeb. Vozidla NIKA Logistics můžete kromě silnic potkávat i při budování nové dálnice D35, na staveništích nebo při převozu nadrozměrných nákladů. Vozový park se pod taktovkou Šmídla dočkal v posledních letech zásadní modernizace a rozšíření. Mezi významnou investici do techniky NIKA patří například rozšíření o teleskopické návěsy, 6 × 2 stavební speciály a Innenladery pro přepravu vysokých betonových prefabrikátů. 

„V roce 2017 jsme si budoucnost představovali jinak, ale musím upřímně říci, že jsem nikdy nelitoval, že jsme do akvizice šli. Znamenalo to samozřejmě spoustu práce navíc, ale i díky NICE jsme zvládli pandemii koronaviru a následně první půlrok ruské agrese velmi dobře. Velikost naší firmy je v dnešní době určitě výhodou,“ uvedl Vladimír Šmídl, většinový majitel Holdingu Šmídl.

Vstup do holdingu hodnotí pozitivně i v NICE. Firma dostala nový impuls a jasný směr dalšího rozvoje. Již v roce 2018 došlo k otevření nového logistického centra v Pardubicích, o rok později prošel zásadní rekonstrukcí areál v Hrochově Týnci a dále společnost investovala do rekonstrukce čerpací stanice. Šmídl tak dostál svému závazku NIKU investičně podpořit a urychlit její další rozvoj. Stranou přitom nezůstal ani vlastní logistický areál ve Vysokém Mýtě, který se letos rozrostl o novou halu. „Chceme, aby obě společnosti fungovaly ve vzájemné synergii, a to se nám daří. Sjednotili jsme interní procesy, systém přidělování zakázek i odměňování. Zlepšili jsme efektivitu napříč mnoha procesy, což se v době rostoucích nákladů ukazuje jako naprosto zásadní konkurenční výhoda. Máme tolik zakázek, že se nedá říci, že by si obě firmy konkurovaly,“ dodává Martina Šmídlová, která nákup NIKY považuje za jednu z klíčových událostí ve více než třicetileté podnikatelské historii firmy.

Vize Holdingu Šmídl tak zůstává stále stejná: poskytovat prvotřídní logistické služby a dále růst. Právě růst je u Šmídlů klíčovým parametrem. „Už můj otec vždy investoval vydělané peníze zpět do firmy, aby ji mohl rozvíjet. Kromě přirozeného růstu se samozřejmě nabízí i ten akviziční. NIKU jsme již do našeho holdingu úspěšně začlenili a pomalu se rozhlížíme po další, podobné příležitosti,“ uzavírá Martina Šmídlová.  

Marketingový tým  

 Od spojení firem Šmídl a NIKA Logistics uplynulo 5 let

Další novinky

Umění pohybu 01/24

28. 6. 2024|

Další vydání Umění pohybu je již na světě. Pojďte se společně s námi ohlédnout za [...]

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]