V sobotu 20. dubna 2024 byl odstartován 11. ročník oblíbené orientační automobilové soutěže Rallye Šmídl. Ačkoliv nám počasí tentokrát přálo méně a nečekané sněhové přeháňky nás donutily přesunout start závodu, nezastavilo to 29 soutěžních posádek, které se vydaly na trať plnou nástrah i krás Orlických hor.

Soutěžní den začal v Bartošovicích v Orlických horách v Penzionu Chata Rampušák, kde čekaly posádky dopravní testy. Poté jsme se přesunuli do Říček v Orlických horách, kde proběhl již samotný start. Po ujetí 2 kilometrů, dorazily posádky na místo, kde jsme otestovali jejich šikovnost za volantem v podobě jízdy zručnosti.

První etapa závodu finišovala ve Sportareálu České Petrovice, kde posádky čekala poznávačka na téma Orlické hory a zasloužený oběd. A pak hurá do druhé etapy závodu završené doprovodným programem.

A protože je duben měsícem bezpečnosti, nesl se i náš doprovodný program v tomto duchu. Pro děti byla nachystaná soutěžní stanoviště o která se postaral sbor dobrovolných hasičů Žamberk, HZS Pardubického kraje, Český červený kříž, Vodní záchranná služba ČČK Pastviny a Albertinum Žamberk se svojí dětskou nemocnicí. I když déšť situaci komplikoval, naši malí účastníci se nenechali odradit 😊.

Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci akce podíleli – zejména Městu Žamberk, SDH Ústí nad Orlicí I., SKI KLUBu Ústí nad Orlicí spol. s r.o. a celému organizačnímu týmu firmy Šmídl. 
Bez vaší pomoci by to nešlo 😊.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a těšíme se na další ročník, kde nám počasí bude přát o něco více.

Výsledky soutěže

🔴 kategorie Family
🔴 kategorie Hobby
🔴 kategorie Malý pohár (B25)

Vítězům gratulujeme!

Organizační tým 🏁

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]