I letos dobrovolníci z Holdingu Šmídl rozdávali radost dětem v nízkoprahových zařízeních a klientům denních stacionářů. Za volant vánočně vyzdobeného kamionu usedl jako pokaždé nejzkušenější řidič Ivan Jurajda, který ve Šmídlu oslavil 31 let spolupráce. Letos ho čekaly jen tři zastávky – Vysoké Mýto, Litomyšl a Žamberk. Seznam obdarovaných institucí se ale naopak rozšířil, k těm již tradičním přibyly Stacionář Lávka, Chráněné bydlení Neratov a Domek Žamberk.

🎄 Vše začalo ve středu v logistickém centru ve Vysokém Mýtě, kde dobrovolníci v převlecích za družinu skřítků obdarovali kolegy. Následně vyrazili s kamionem do vysokomýtského stacionáře Berenika, kde je čekaly rozzářené úsměvy jejich klientů. Odpoledne pokračovalo v Litomyšli, kde doprovodný program přilákal desítky kolemjdoucích.

Přes oblevu a nepříliš zimní počasí byla atmosféra po oba dny přímo vánoční.
„Potěšila nás hojná účast v Litomyšli, kde jsme byli letos poprvé. Samotné rozdávání dárků bylo doplněno o doprovodný program, jako malování na obličej pro děti, stánky s vánočními výrobky nebo taneček se skřítky. Akce se letos otevřela široké veřejnosti, děti, které nás navštívily a nakreslily obrázek s vánoční tematikou, byly odměněny malým dárkem. Ještě nás čeká návštěva Orlickoústecké nemocnice, kam zavítáme potěšit děti, které zde budou muset čekat na Ježíška.“ uvedla za organizátory Barbora Šulcová.

🚛 Následující den dorazil vánoční kamion do žamberské centrály. Ani zde nechyběl pestrý doprovodný program. Dorazili klienti stacionáře Ústí nad Orlicí, žamberské Cesty pro rodinu a dalších regionálních institucí.

Děkujeme všem dobrovolníkům i partnerům, díky kterým jsme mohli rozdat stovky dárků a nespočet úsměvů. Vidět znovu po roce rozzářené oči obdarovaných je zážitek, který nás motivuje připravit Vánoční kamion na jeho cestu i v příštím roce.  

Marketingový tým

 

 

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]