Kamion vánočních dárků dětem dělal radost už po páté!

Po roce jsme znovu naplnili jeden z našich kamionů vánočními dárky a doručili je před Štědrým dnem. Letos jsme přivezli radost do stacionářů v Ústí nad Orlicí a Vysokém Mýtě, občanského sdružení CEMA v Žamberku a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Naděje v Litomyšli.

Ve dvou dnech (19. a 20. prosince) jsme navštívili čtyři instituce, kde děti a klienti nemají tolik štěstí a prostředků, aby mohli pod stromečkem najít vysněný dárek. V pátek 23. prosince jsme obdarovali děti v Orlickoústecké nemocnici, které musely ve většině případů čekat na Ježíška na nemocničním lůžku.

U všech přítomných bylo znát napětí už při příjezdu vánočně ozdobeného kamionu. V návěsu bylo připraveno více než 800 dárků a také hudebníci a Ježíškovi pomocníci, kteří přinesli do mrazivého období Vánoc sváteční atmosféru. Nechyběl ani svatý Josef s Marií a jejich čerstvě narozeným Ježíškem v jesličkách na slámě.

Po několika koledách nastala chvíle, na kterou děti čekaly nejvíce – předávání dárků. Jakmile Josef s Marií předali balíček se jménem, byla na všech přítomných patrná nervozita a zvědavost, co se pod vánočním papírem skrývá. Rozzářený dětský úsměv byl pro nás všechny tím nejlepším dárkem, který jsme si mohli přát.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, ať už finančně, materiálně, nebo strávili hodiny balením dárků. Za úsměv, který se na dětských tvářích objevil, vše rozhodně stálo!

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]