Český logistický holding Šmídl se v září rozrůstá o dopravní firmu NIKA Logistics. Šmídl zakoupil 100 % jejích akcií od průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Prodej zahrnuje veškerý hmotný majetek společnosti i obchodní závazky. Šmídl chce NIKA Logistics dále rozvíjet a rozšiřovat. Cena kontraktu je neveřejná.

nika-smidl-logo-final3-01Spojení největších logistických firem z Východních Čech. I tak by se dalo popsat začlenění firmy NIKA z Chrudimska do žamberského holdingu Šmídl. “Regionální blízkost je v tomto případě čistě náhodná, protože obě firmy mají celorepublikovou působnost. Hledali jsme příležitost k růstu, a když jsme dostali nabídku koupit zdravou a prosperující dopravní firmu, rozhodli jsme se jí využít,” vysvětluje Radek Odstrčil, generální ředitel holdingu Šmídl.

Obě firmy spojuje kromě regionu i dlouhá a úspěšná historie. Zatímco Šmídl zůstával vždy rodinnou logistickou firmou, NIKA byla od roku 1999 součástí průmyslového holdingu CSG a kromě přepravních služeb se zaměřovala i na zemní práce a přepravy sypkých materiálů. “Všechny divize společnosti NIKA plánujeme zachovat a počítáme s nimi i do budoucna. Díky jejím sedmi pobočkám budeme v rámci holdingu blíže našim zákazníkům a není tajemstvím, že máme ambici se stát největší českou logistickou firmou, ať již přirozeným růstem nebo prostřednictvím dalších akvizic,” uvedl Radek Odstrčil.

Více než 500 kamionů a 2 miliardy obratu

Pro holding Šmídl znamená akvizice NIKA Logistics téměř zdvojnásobení počtu kamionů i zaměstnanců. I proto se vedení holdingu rozhodlo zachovat obě značky a nechat je dál na trhu fungovat vedle sebe. “Pro zaměstnance NIKY se prakticky nic nezmění. Věříme, že spojení našich aktivit přinese do budoucna řadu výhod jak pro zákazníky, tak i zaměstnance,” doplňuje Martina Šmídlová, jednatelka společnosti.

Holding CSG prodejem společnosti NIKA logistický trh opouští a chce se více zaměřit na průmysl. „Hlavními pilíři podnikání holdingu CSG jsou průmyslové výrobní podniky a domácí i mezinárodní obchod. Dopravní a logistické služby mezi ně nepatří, proto jsme se rozhodli prodat společnost NIKA Logistics do rukou zkušeného a transparentního podnikatele v oblasti dopravy a logistiky, který může společnost dále rozvíjet,“ říká Michal Strnad, generální ředitel holdingu CSG.

O holdingu ŠMÍDL

Společnost ŠMÍDL byla založena Vladimírem Šmídlem v roce 1990. Z původně malé rodinné firmy se postupně stala společnost holdingového uspořádání s obratem více než 1 mld. CZK. Holding Šmídl je majitelem dceřiné společnosti Šmídl s.r.o., která poskytuje komplexní logistické služby prostřednictvím pěti poboček, vlastních skladů a flotilou více než 280 vozidel.

O společnosti NIKA Logistics

NIKA Logistics byla založena v roce 1997 jako malá dopravní firma s přidruženým autoservisem. Po dvou letech ji od zakladatele koupila společnost EXCALIBUR ARMY, na jejíž základech vznikl holding CZECHOSLOVAK GROUP. Spolu s dalšími společnostmi patřícími do holdingu CSG postupně rostla i NIKA, která se z malého autodopravce proměnila ve významnou firmu s flotilou více než 250 vozidel, schopností organizace mezinárodních přeprav s využitím železniční, námořní i letecké dopravy a vlastními logistickými a skladovými areály.

 Kontaktní osoba: Martina Šmídlová, martina.smidlova@smidl.cz, +420 737 796 807

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]