Diego Salerno pochází z italské Kalábrie. Řídit kamion se naučil dříve, než dostal řidičák na auto a má zkušenosti i se závodním speciálem. Jak se dostal do Šmídlu a jestli má raději italské víno nebo české pivo? Zeptali jsme se…

Diego, co vás přivedlo k řízení kamionu?
Naučil mě to táta, v kamionu jsem seděl už jako malý kluk. Měli jsme v Itálii malou dopravní firmu. Takže výběr povolání byl u mě celkem jasný.

Jak jste se dostal do České republiky?
Mým velkým koníčkem je rallye, jezdil jsem po různých závodech jako pilot a na jednom z nich jsem se potkal se svojí ženou.
Ta tam coby Češka pracovala a dali jsme se dohromady. To bylo před deseti lety, potom jsme pět let žili u Milána. V roce 2019 jsme se přestěhovali do Česka, kde má moje žena rodinu. Narodila se nám tu dcera a usadili jsme se.

Ve Šmídlu jste druhým rokem, předtím jste pracoval v jiné dopravní firmě, v čem je rozdíl a kam nejraději jezdíte?
Práce řidiče mě baví a Šmídl je kvalitní a stabilní firma. Jezdím převážně pro jednoho dlouhodobého zákazníka, cílovou destinací je Itálie, kam se rád vracím. Podíval jsem se už ale i do Francie, Španělska, občas do Maďarska nebo Belgie. Mám rád jih Evropy, dobře se tam domluvím a je to moje srdeční záležitost.

Není naopak někdy problém, že nemluvíte česky?
Mám štěstí na dispečery, jsme spíše kamarádi, než kolegové. Téměř vždy se domluvíme anglicky, pokud už nastane nějaká komplikace, tak mám vždy na telefonu manželku. Česky se ale trochu naučit plánuji, kvůli naší dceři.

Jakým jezdíte kamionem?
Mám nový MAN, předtím jsem měl ve Šmídlu Scanii. Jsou to nová a moderní auta, nikdy jsem s nimi neměl
problém. Nyní mám řídící jednotku dokonce v italštině, oceňuji i nezávislou klimatizaci a zejména poměrně prostornou lednici, protože na cestách si hodně vařím.

Když jsme u toho, jak jste si zvykl na českou kuchyni?
Rád si dám guláš, naopak svíčkovou moc nemusím. Domů do Česka vozím hodně suroviny z Itálie, takže vlastně máme i doma italskou kuchyni. K té se samozřejmě hodí italské víno, i když české pivo si také občas dám.

Děkujeme za rozhovor a přejeme další stovky kilometrů bez nehod.

Marketingový tým

Další novinky