V dnešní rubrice „Kdo je kdo“ se nám představí Radek Schütz, speditér společnosti Šmídl.

Dobrý den,

jmenuji se Radek Schütz a pracuji ve firme Šmídl již 8 let, v současné době na pozici speditéra.

  Narodil jsem se v Chrudimi, kde také bydlím se svou manželkou a dvěma skoro dospělými dětmi. Mohu o sobe říci, že jsem chrudimským patriotem a na malém městě se mi líbí jeho malebnost, historické památky i jeho poloha. Je odsud kousek do Železných hor a na přehradu Seč. Pokud budete mít někdy cestu okolo, určitě se u nás v Chrudimi zastavte.

Radek Schütz

  V Chrudimi jsem vystudoval Gymnázium Josefa Ressela, po škole jsem nastoupil jako skladový manipulant do firmy ČSAD a později jsem se dostal do Hradce Králové na pozici referenta dopravy. Od té doby se dopravě věnuji a práce mě baví.

  Abych porozuměl a lépe chápal práci řidičů kamionu, absolvoval jsem jízdu s nákladem do Newcastlu a zpět jako spolujezdec. Pracoval jsem také jako vedoucí celní deklarace pro firmu Panasonic, což byla neocenitelná zkušenost, zvláště pak byla zajímavá komunikace s japonským vedením firmy. Měl jsem možnost poznat rozdílnost kultur a odlišný přístup k řešení pracovních problému. Ke své práci využívám znalost cizích jazyku a jsem rád, když mi zákazníci rozumí, ať už anglicky nebo německy. Kdyby bylo třeba, domluvím se i rusky, protože jsem kdysi z tohoto jazyka maturoval :-).

  Mám spoustu koníčku a málo volného casu, jak už to tak bývá. Mám rád přírodu, rád jezdím kempovat do lesa, na výlety, se synem jezdíme na vodu, fotografuji, příležitostně na Seči rybařím. Mezi mé další aktivity patří vyjížďky na kole, jedenkrát týdně chodím na spinning a také navštěvuji kurzy pohybu a tance. Pod vedením lektorky jsme dali v Chrudimi dohromady pánskou taneční skupinu a máme dvakrát do roka veřejné vystoupení. Jako mého hlavního koníčka bych ale označil hudbu. Hraji na kytaru, zobcové flétny a v Chrudimské komorní filharmonii na fagot. S hraním ve filharmonii je spojena spousta zkoušek, koncertu i zájezdy. Hlavní koncertní sezóna trvá od září do konce června, takže se stejně jako mé děti někdy těším na „prázdniny“. Pokud mi zbyde ještě nějaký čas, pak rád zahrádkařím, zahrádku ale spíše využívám pro relax a jako příležitost si zagrilovat. Z toho vyplývá, že se rád dobře najím a také rád vařím.

Oblíbená země: Slovensko

Oblíbený nápoj: suché víno

Oblíbený pokrm: sushi, chilli con carne, guláš

Motto: „V realitě je někdy těžké žít, ale je to jediné místo, kde člověk muže dostat dobrý řízek.“

Další novinky

Umění pohybu 02/22

13. 12. 2022|

Poslední vydání letošního roku našeho firemního magazínu Umění pohybu je tu. Na co se můžete [...]