Dnes se nám představí pracovník controllingového oddělení Michal Kubišta.

  Zdravím všechny čtenáře!  Nedávno jsem se zeptal, kdopak se nám bude představovat v dalším díle, za pár vteřin padla tato pocta na mě.

Mé jméno je Michal Kubišta a narodil jsem se a dosud žiju v malé malebné vesničce Dlouhá Třebová nedaleko vám jistě známé České Třebové. A kolik mi je roků? Přesně tolik, jako samotné firmě Šmídl.

michal kubišta

  Moudra do své hlavy jsem začal ukládat na střední škole VDA v České Třebové, kde můj obor napůl směřoval k ekonomice a napůl k IT. Konfigurovat počítačové sítě mě příliš netáhlo, proto jako další vzdělávací výzvu jsem zvolil ekonomicko-správní fakultu Univerzity Pardubice, kde jsem během 5 let přičichl kromě ekonomických předmětů i k oblasti regionálního rozvoje a bezpečnosti státu.

  Po dostudování a přidělení tří písmenek před jméno, jsem byl na vážkách, kudy směrovat moje další krůčky. Nejprve jsem okusil půl roku pozici na finančním úřadě. Tady mi však práce přišla příliš stereotypní bez výhledu na další osobní rozvoj, který je pro mě důležitý. Dále jsem zabrousil do oblasti pojišťovacího poradenství. Zde jsem pochytil spousty cenných zkušeností, nicméně jsem začal v pracovní náplni postrádat to, co mě v životě baví, a to trochu té analytické činnosti. Proto když jsem dostal příležitost pracovat ve firmě Šmídl, chopil jsem se jí pevně za pačesy. Dnes již rok na pozici controllera sleduji a vyhodnocuji ekonomické veličiny ze všech možných pohledů, které jsou pro další rozvoj naší společnosti důležité.

  Z mých koníčků je mou největší životní vášní jízda na kole. Již od malička jsem s mým taťkou vyrážel na výlety po okolí. Na základní škole přišly první závody a od té doby mě to chytlo a nepustilo. Ani ve sportu nemám rád stereotyp, proto střídám jízdu jak na silničním, tak horském kole. Nejraději mám zdolávání vrcholů v nádherné přírodě českých hor. Čím náročnější stoupání, tím více mě to „chutná“ a jsem ve svém živlu. Pokud tomu náhoda dá a v zimě napadne sníh, i tehdy neopustím kolo, přesedlám na to se širokými plášti a jedu si užívat zábavy. Když už i toho točení nohama je moc, vyrazím točit rukama do bazénu nebo obuji běžecké boty. Ty mi v poslední době stále více „přirůstají“ k nohám. Na jaře si užívám závodního adrenalinu při půlmaratonech, v loni na podzim jsem si střihnul a přežil i plnotučný maraton. I letos ho nemíním ve svém závodním kalendáři opomenout. Jak já s oblibou říkám, hlavně to člověka, co dělá, musí bavit. :-)

Oblíbená země: Švýcarsko

Oblíbený nápoj: ten červený a bílý z moravských sklepů

Oblíbený pokrm: jsme blázen do zdravé výživy, takže jídla typu kuskus, bulgur, jáhly, pohanka, quinoa …

Motto: hlavně to sportovní Zátopkovo: „Když nemůžeš, tak přidej!“

Další novinky

Umění pohybu 02/22

13. 12. 2022|

Poslední vydání letošního roku našeho firemního magazínu Umění pohybu je tu. Na co se můžete [...]