Kdo je Martina Šmídlová

 • Kdo je Martina Šmídlová

  Jste zvědaví kdo v naší firmě pracuje? Chtěli byste se dozvědět více? Dnes se vám představí Martina Šmídlová.

  Dostala jsem nelehký úkol – představit se Vám v rámci rubriky, Kdo je kdo…

  A kdo tedy jsem? Jediná dcera zakladatele společnosti Šmídl – Vladimíra Šmídla.

  Když se firma zakládala, bylo mi 20 let a s velkým očekáváním skvělé budoucnosti veterinářky jsem studovala ve 2. ročníku Vysoké školy veterinární v Brně. O prázdninách jsem fungovala jako závoznice a později jsem „dokonce“ ve firmě fakturovala. Ve vyšším ročníku už tolik času na cesty domů k rodičům nebylo, neboť jsem se musela více věnovat škole a „nástrahám“ velkoměsta.

  Po ukončení studia jsem nejprve odjela do Velké Británie, naučit se anglicky. Domů jsem si přivezla nejenom vypilovanou britskou angličtinu, ale i budoucího manžela.

  Nastoupila jsem k americké farmaceutické společnosti a 7 turbulentních let trávila propagováním léků, cestováním po světě a budováním svého prvního obydlí v Praze. Stihla jsem se vdát, dostavět dům, zasadit nejeden strom a nakonec i porodit syna. Na mateřské dovolené jsem se začala cítit nevytížená již třetí měsíc, a proto jsem se rozhodla po zbytek mateřské vypomáhat otci v jeho firmě. A už jsem tam nějak „uvízla“…

  martian_01

  Ukončila jsem pracovní poměr ve farmacii a naplno se začala věnovat dopravě. Dnes je tomu již 16 let, co jsem součástí společnosti Šmídl. V mezidobí jsem se rozvedla, prodala dům v Praze, vystavěla nový v Žamberku, našla si nového partnera a porodila dceru. Dnes jsme taková normální rodinka. Syn dělá atletiku, dcera se učí tancovat a já se snažím všechno stíhat – práci, rodinu, koníčky, přátele.

  Dříve mně svět farmacie dost chyběl. Dnes už ne, v oboru logistiky jsem si „zvykla“ a realizovala se. Jsem ráda, že se firmě daří a že jsem se o to snad také zasloužila. Baví mě dělat obchod, vymýšlet nové akce pro klienty i zaměstnance, pracovat s lidmi. Ve svém volném čase se snažím sportovat a cestovat. Již jsem ve svém životě vyzkoušela mnoho druhů sportů. Ale jediný, do kterého mě nikdo nikdy nepřemluví, je lezení po skalách, neboť se bojím výšek a nejde to překonat.

  Oblíbená země: Itálie

  Oblíbený nápoj: Prosecco

  Oblíbený pokrm: Mořské plody

  Motto: „Úspěch znamená milovat, kdo jsme, co děláme a jak to děláme.“