V sobotu 22. dubna 2023 vyrazí posádky, již po desáté, na trať a budou se snažit dosáhnout cíle dle přesně daných pokynů ve formě speciálního popisu – ITINERÁŘE (Iti, lidově „itík“). Rallye Šmídl je zábavná soutěž, která je především o orientaci v mapě a znalosti silničních předpisů. Cílem je užít si den plný zábavy s rodinou či přáteli při společném plnění soutěžních aktivit. Jedná se rovněž o akci na podporu bezpečnosti silničního provozu.

Tato tradiční akce je organizovaná firmou Šmídl ve spolupráci s městem Žamberk a Sborem dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí I, v letošním roce také za podpory obce Lichkov a Řeznictví a uzenářství Dlouhoňovice Na Statku. Tématem pro letošní ročník je historie pohraničních opevnění Orlických hor.

Startovat se bude v Žamberku, zázemí nám tentokrát poskytne areál Pod Černým lesem a Občerstvení Na hřišti. Zde podstoupí účastníci dopravní testy a jízdu zručnosti, což je velmi atraktivní disciplína především pro přihlížející diváky. Součástí jednotlivých etap jsou pak různá vědomostní stanoviště a zajímavá místa. Soutěží se ve 3 kategoriích – Family (rodiny s dětmi), Hobby (řidič a navigátor) a Malý pohár AOS Autoklubu ČR (obtížnost B25). První sportovní nadšenci se mohou registrovat již od 7 hodin ráno.

V 15 hodin odstartuje již tradičně program pro širokou veřejnost v areálu firmy Šmídl v Žamberku. V případě, že nechcete dopoledne aktivně soutěžit se svým vozidlem, je tento odpolední program právě pro vás. Připravena je prohlídka areálu firmy Šmídl a také řada různých vystoupení a soutěží, především pro děti. Těšit se můžete například na taneční vystoupení a malování na obličej, k vidění bude stánek Českého červeného kříže a také vozidla integrovaného záchranného systému, vodní záchranné služby, Armády České republiky a mnoho dalšího.  

Akce se koná za každého počasí, vstup na soutěžní odpoledne je zdarma, občerstvení v areálu firmy je zajištěno.

 

> PŘIHLÁŠKA

> PROPOZICE ke stažení

> FOTOGRAFIE a VIDEO z předchozího ročníku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přijďte si zasoutěžit a vyzkoušet něco nového!

Organizační tým

Další novinky

Rallye Šmídl je opět tady!

19. 3. 2024|

Amatérská automobilová orientační soutěž pro rodiny s dětmi a automobilové nadšence je zpět. 🏁 STARTUJEME [...]